Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Beletrie a poezie

Beletrie a poezie


Tato stránka bude věnovaná beletristické a básnické tvorbě občanů naší obce. Prostor zde je přístupný všem druhům literární tvorby. Pro žáky i ostatní tvořivé autory. Za obsah díla, stylistiku i gramatiku vždy odpovídá autor díla.

Aktuálně nemáme kapacity na to sem přidávat všechny zasílané díla, takže další tvorba se bude přidávat, až najdeme případného (dobrovolného) správce této stránky. Do té doby budou příspěvky přidávány jen sporadicky.

  

IVO DOLEŽILEK: Bývalá ,,Naše hospoda, Hutˇo,,. 12.2.2019

Když bych chtěl psát o naší vesnické hospoděIVO DOLEŽILEK: Huťařství 21.1.2019

Huťařství stojí dlouhá léta uprostřed vesniceIvo Doležilek: Výstup na Lysou horu

 Když jsem nastoupil na nové pracoviště, byl jsem po třech létech navržen, a pak zvolen do závodního výboru. Byl mi svěřen sport. Snažil jsem se naše zaměstnance do sportu vtáhnout, ale moc velký zájem nebyl. Přednost měly fušky. Jen u našich chlapů jsem částečně uspěl.IVO DOLEŽILEK: Beskydy a Ostravsko

 Sedím u stolu, rádio tiše hrajeIvo Doležilek: Dnešní doba 29.11.2019

Když procházím dnešní krajinouIVO DOLEŽILEK: Dvoudenní zimní výcvik

Při návštěvě s prázdninovým  zimním  pobytem u mne, mě požádal ,,půjčený vnuk René“ jestli bych jsem mu nepřipravil vojenský režim, jaký měl v létě. Když jsme zůstali sami,  po delším váhání jsem svolil.IVO DOLEŽÍLEK: To jsem nevěděl

Jsou v životě člověka chvíleIvo Doležílek: Týden s partyzánem v létě

 Na začátku prázdnin 2014 jsem ,,Vyfasoval“ na týden devítiletého nevlastního vnuka. Byl to veselý týden. Stále vyzvídal, jak jsem prožíval život ve škole, s kluky, na vojně. Dále se jako vyzvědač nedostal. Zaujal ho můj život na vojně.