Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Životní prostředí - odpady

Životní prostředí - odpady


Novější 1

Změna kompetencí ČIŽP v zákoně o ochraně přírody

V souvislosti se změnou zákona o ochraně přírody a krajiny již České inspekci životního prostředí (ČIŽP) nebudou příslušet žádné kontrolní kompetence ve vztahu k fyzickým osobám nepodnikajícím.

Více

Publikováno 4. 1. 2024 9:34

Ocenění od společnosti EKOKOM

Více

Publikováno 19. 7. 2023 11:37

Jak vytřídit zbylé oleje z grilovačky?

Mysleli jste si, že v létě žádné oleje do kontejneru doma nenajdete? Žádné řízečky, koblihy, bramboráky a další lahůdky z vánočních stánků? Chyba lávky - i v lehké letní kuchyni najdete nejednu kapku oleje vhodnou k vytřídění. Grilovací sezóna je tady a s ní i naše doporučení na letní třídění olejů.

Více

Publikováno 10. 5. 2023 14:13

Proč recyklovat úsporné zářivky

Většina z nás už dnes ví, že vysloužilé lineární či úsporné zářivky je potřeba odevzdat k recyklaci. Ne všichni ale víme, proč a jaký je jejich další osud. Recyklace nefunkčních zářivek je důležitá ze dvou důvodů. Tím prvním je ochrana životního prostředí před rtutí, která je v těchto výrobcích v malém množství obsažena. V jedné úsporné zářivce jde o 3–5 mg rtuti. Při mnohonásobně vyšších koncentracích může tato jedovatá látka poškodit nejen životní prostředí, ale i naše zdraví.

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:26

Kovy se třídí do plastu

Kovové obaly bohužel často končí ve směsném komunálním (zbytkovém) odpadu. Přitom se jedná o snadno recyklovatelný odpad, který stačí pouze odložit na správné místo! Od roku 2015, kdy začalo platit v obcích v ČR povinné třídění kovových odpadů, se možnosti sběru kovových odpadů pro občany začaly rychle rozšiřovat.

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:23

Sběr použitých jedlých olejů

Otázka „Co třídit?“ se zdá být jednoduchá. Jako první většinu napadne smažení nebo fritování. A to my doma neděláme, takže nás se třídění oleje netýká… Omyl! Většina produkce odpadního oleje v domácnosti nepochází ze smažení či fritování. Přinášíme vám přehled dalších potravin či pokrmů, ve kterých najdete olej či tuk vhodný ke třídění. Příště se rozhlédněte doma nebo při nákupu, a možná budete překvapeni kolik oleje kolem vás je.

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:18

Komiks - SMOKEMAN - jak správně topit

Komiks - SMOKEMAN - jak správně topit

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:14

Komiks - SMOKEMAN včetně vysvětlení textů

Komiks - SMOKEMAN včetně vysvětlení textů

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:13

Fritovací olej do kanálu nepatří - poděkování

Je to již více než rok, co je možné v obci Kunčice pod Ondřejníkem odevzdávat použité jedlé oleje. Nejprve bychom vám všem za Trafin Oil, který oleje sbírá, rádi poděkovali.

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:12

Leták - Kácení dřevin rostoucích mimo les

Vážení občané, v souvislosti s legislativními změnami na úseku ochrany přírody a krajiny byl aktualizován informační leták "Kácení dřevin rostoucích mimo les".

Více

Publikováno 17. 1. 2022 10:08

Novější 1