Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a sdružení > Letecký spolek Kunčice p/O

Letecký spolek Kunčice p/O

 

PŘEDSTAVENÍ SPOLKU

Let1.JPEGLetecký spolek Kunčice p/O byl založen s cílem propagace letectví, vybudování a provozování plochy pro sportovní a rekreační létání v Kunčicích pod Ondřejníkem, a také s cílem vybudovat zázemí plochy.

Spolek propaguje letectví a letecké aktivity, spolupracuje se školami a organizacemi tak, aby přispěl k technickému vzdělávání mládeže. Pořádá rovněž společenské akce propagující letectví a je členem Českého svazu letectví.

Řádným členem Leteckého spolku Kunčice p/O se může stát každý slušný člověk podporující letectví a cíle spolku starší 18 let. Přihlášku za člena spolku schvaluje členská schůze. Zájemci o členství ve spolku se mohou přihlásit přes náš přihlašovací formulář.

 

Vzhůru do oblak!

Dominantní horou, pod kterou naše obec leží a má ji vetknutou také v názvu, je Ondřejník. Historicky se využíval ke vzletu rogal, které později nahradily řiditelné padáky.

Za pěkných dní je tedy nebe nad Kunčicemi poseto desítkami padáků. Podobným směrem se vydali další nadšenci, kteří v obci zřídili plochu pro ultralehké letouny. Petr Adamec, Vlastimil Škuta a Leoš Liška založili roku 2022 Letecký spolek Kunčice p/O, s cílem propagovat v obci a okolí letectví na ultralehkých letounech. Dalším cílem bylo vybudovat a provozovat plochu pro vzlety a přistávání malých letounů, a to včetně ubytování a zázemí. Plocha pro sportovní a rekreační létání se nachází na řídce obydleném Dolním Konci obce na úpatí Ondřejníku, poblíž domu jednoho ze zakládajících členů, čímž přímo vybízí k pořádání společenských akcí.

Letecký spolek tak oživil nejen nebe nad Kunčicemi, ale i místní spolkový život a zároveň přispívá k technickému vzdělání mládeže.