Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Životní prostředí - odpady > Zářivky > Boxy na vysloužilé zářivky

Boxy na vysloužilé zářivkyV přízemí budovy Obecního úřadu v Kunčicích, v prodejnách potravin Hruška v centru obce a u železničního přejezdu (Potraviny Homolová) byly umístěny malé sběrné nádoby na úsporné zářivky a výbojky. Jedná se o místo zpětného odběru, zřízené na základě smlouvy s kolektivním systémem EKOLAMP.

Seznam světelných zdrojů, které se sbírají, je vyobrazen na nádobě nebo podrobněji v článku Světelné zdroje, které sbíráme (ke stažení).

Do této nádoby tedy patří: kompaktní úsporné zářivky, výbojky, světelné zdroje s LED diodami, trubicové zářivky do 40 cm.

Do této nádoby nepatří: klasické žárovky, reflektorové žárovky, halogenové žárovky, trubicové zářivky nad 40 cm (možno odevzdat ve sběrném dvoře nebo v rámci svozu velkoobjemového a nebezpečného odpadu.

Prosíme, abyste zářivky vkládali do boxu opatrně a předešlo se jejich rozbití.

Moderní světelné zdroje (úsporné zářivky, výbojky, LED diody) obsahují stopové množství rtuti. Rozhodně proto nepatří do běžného odpadkového koše. Rozbitá zářivka v popelnici nebo třeba na skládce je nebezpečná pro životní prostředí. Při recyklaci je navíc možné znovu využít až 96% materiálu, ze kterého je zářivka vyrobena.

Odkazy na internetu: www.tridimeodpad.cz, www.ekolamp.cz

Ekolamp