Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Úřad > Sociální pomoc občanům > Zahájili jsme komunitní plánování sociálních služeb!

Zahájili jsme komunitní plánování sociálních služeb!MAS Frýdlantsko-Beskydy spojuje síly s odborem sociálních věcí Frýdlant nad Ostravicí a začínají proces komunitního plánování rozvoje sociálních služeb a dalších aktivit v sociální oblasti.
V rámci procesu komunitního plánování nás čeká mnoho hezkého. Budeme společně po dobu dvou let pracovat na tom, abychom zjistili potřeby občanů v sociální oblasti, jak se jim v našem území žije, co jim chybí nebo naopak, čeho je dostatek. Díky tomuto procesu můžeme efektivně nastavit spolupráci s obcemi a poskytovateli sociálních služeb a dalších aktivit, vést společnou diskuzi a hledat vhodná řešení sociálních problémů, které se na území vyskytují. Výsledkem naší spolupráce bude lepší představa, jakým směrem by se sociální a další navazující služby v území mohly dále v  následujících letech ubírat.
Vzájemná spolupráce se přímo dotkne 13 obcí našeho území (Baška, Bílá, Čeladná, Frýdlant n. O., Janovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Lhotka, Malenovice, Metylovice, Ostravice, Pržno, Pstruží a Staré Hamry), odboru sociálních věcí Frýdlantu nad Ostravicí, Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a kanceláře MAS. Zapojeni do spolupráce budou také poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty, například občané realizující různé neformální aktivity v sociální oblasti, zástupci spolků, svépomocných skupin nebo místních komunit.


Do tohoto procesu se budeme se snažit zapojit občany všech věkových kategorií, kteří jsou ochotni sdílet své názory a diskutovat o různých sociálních otázkách a problémech. Pokud již nyní někdo z vás má další otázky, anebo by se chtěl do komunitního plánování přímo zapojit, může pro více informací
kontaktovat koordinátorku Martinu O ́Reilly na oreilly@masfb.cz nebo na tel. 739 372 584. Proces komunitního plánování rozvoje sociálních služeb bude probíhat v rámci projektu z Operačního programu Zaměstnanost+ „Posilujeme sociální práci na obcích v území MAS Frýdlantsko-Beskydy“, kdy
je hlavním realizátorem aktivit a příjemcem dotace kancelář MAS Frýdlantsko-Beskydy. Registrační číslo projektu je CZ.03.02.01/00/22_008/0000068.