Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Úřad > Sociální oblast > Sociálně aktivizační služba ve Frýdlantu n. O.

Sociálně aktivizační služba ve Frýdlantu n. O.Sociálně aktivizační služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením (SaS)

Ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí je od ledna 2019 bezplatně poskytována sociálně aktivizační služba pro seniory od 55 let a osobám se zdravotním postižením od 24 let ohroženým sociálním vyloučením.

Služba obsahuje činnosti:

  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

V sociálně aktivizační službě vytváříme prostor pro pravidelné setkávání, trénujeme paměť a pozornost, hrajeme společenské hry. Věnujeme se relaxačnímu cvičení, muzikoterapii, procvičujeme jemnou motoriku výrobou drobných dekoračních předmětů a nacvičujeme péči o chod domácnosti. V případě zájmu jsme schopni seznámit klienta s prací na počítači a s mobilem. Organizujeme přednášky a poznávací procházky po městě a okolí. Poskytujeme základní sociální poradenství a pomoc při vyřizování běžných záležitostí.

Služba je určena občanům Frýdlantu nad Ostravicí, Bílé, Janovic, Čeladné, Pržna, Pstruží, Kunčic pod Ondřejníkem, Ostravice, Starých Hamer, Malenovic a Metylovic. Bližší informace poskytne sociální pracovnice Kamila Vabroušková, tel: +420 778 459 990, email: kamila.vabrouskova@sssfno.cz, SSSFNO, Padlých hrdinů 312, Frýdlant nad Ostravicí.