Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Změna u autobusových spojů č. 636, 637, 651, 652, 653 a 657

Změna u autobusových spojů č. 636, 637, 651, 652, 653 a 657Informace o nadcházejících změnách na linkách příměstské autobusové dopravy k termínu celostátních změn k 11.6.2023.  

Linka 636 Kopřivnice-Tichá-Kozlovice

Linka bude přetrasována do obce Kozlovice bez nutného přestupu. Linka tak z Kozlovic nahradí ve směru do Kopřivnice zrušenou linku 652. Pro cesty do Kunčic pod Ondřejníkem bude cestujícím umožněno přestoupit v zastávce Tichá,u Adamce na linku č. 657.

Linka 637 Kopřivnice-Tichá-Kozlovice-Lhotka

Nově bude vyčkávat na linku 657 v zastávce Tichá,u Adamce ze směru Kunčice pod Ondřejníkem, její spoj č. 4 tak nabídne občanům nové spojení s přestupem dále do Kopřivnice. S ohledem na požadavky cestujících navíc spoj č. 11 pojede přes zastávku Kopřivnice,Mniší,střed v čase po odpolední směně z Kopřivnice směrem do Lhotky.

Linka 651 Frenštát pod Radhoštěm-Kunčice pod Ondřejníkem

Tato linka byla ve spolupráci s místními občany, vedením obce Kunčice pod Ondřejníkem a ZŠ Kunčice pod Ondřejníkem byla upravena do časových poloh tak, aby zajistila odvoz žáků z / do školy v požadovaných směrech a byly zavedeny návaznosti na další vlakové a autobusové spoje. Nově se podařilo zajistit také dopolední spoj přes místní části Rákovec a Žuchov ve směru do Frenštátu pod Radhoštěm.

Linka 652 Frenštát pod Radhoštěm-Tichá-Kozlovice

Linka byla zrušena, její spoje však byly převedeny do linek ostatních.

Místo původního spoje č. 2 je možné z Kozlovic do Frenštátu využít nový spoj linky č. 636 s přestupem na linku č. 657.

Spoj č. 201 byl převeden do linky 985 a nebude již z důvodu nevytíženosti zajíždět do Kunčic pod Ondřejníkem

Spoj č. 202 byl převeden do linky 657 a bude výchozí ze zastávky Kunčice pod Ondřejníkem, kostel a nebude zajíždět do Kozlovic z důvodu nevytíženosti.

Linka 653 Frenštát pod Radhoštěm-Tichá-Kopřivnice

Na této lince došlo k přidání návazností, či upravení časových poloh tak, aby mohla v maximální možné provozní míře navazovat z / na linku 657 v trase jak z, tak do Kunčic pod Ondřejníkem. Návaznosti budou nově v zastávce Tichá,rest. Fojtství.

Linka 657 Frenštát pod Radhoštěm-Tichá-Kunčice pod Ondřejníkem-Frýdlant nad Ostravicí

Tato linka byla také ve spolupráci s místními občany, vedením obce Kunčice pod Ondřejníkem a ZŠ Kunčice pod Ondřejníkem upravena. Linka doznala nejvíce úprav také na základě počtu přepravovaných osob v jednotlivých spojích. Linka bude nově zajíždět vybranými spoji přes zastávku Frenštát pod Radhoštěm,Žuchov. Přes tuto zastávku bude zajíždět dopolední spoj č. 7 a navazovat v Kunčicích pod Ondřejníkem,točna na linku 343 dále do Frýdlantu nad Ostravicí. Podobně bude nově návaznost v zastávce Kunčice pod Ondřejníkem,točna ve směru do Frýdlantu nad Ostravicí zajištěna také u spoje č. 9.

Velkou změnou pro nejmladší občany bude spoj č. 33, který vyčká na konec vyučování ZŠ Kunčice pod Ondřejníkem v zastávce Kunčice p.O.,Huťařství tak, aby žáci stíhali i oběd a stihli školní spoj domů. Žáci školy ZŠ Kunčice p. O. budou mít také nově možnost využít spojení spojem č.10, který také odveze po skončení výuky žáky ve směru přes místní část Žuchov a Rákovec. Výše uvedené úpravy doznal také spoj č. 14, který pojede shodnou trasou jako spoj č. 10.

Na základě požadavků cestujících bude od 11. 6. 2023 spoj č. 18 v období školního roku výchozí již z Frýdlantu nad Ostravicí ve směru do Frenštátu pod Radhoštěm. Dále byl spoj č. 21 opožděn při odjezdu z Frenštátu pod Radhoštěm ve směru do Kunčic pod Ondřejníkem na 15.38 hod. z důvodu konce směn a výuky ve Frenštátě p. R. a zajištění přestupů z jiných spojů.

Úprav na lince je samozřejmě více, ale významnější úpravou prošel i spoj č. 30, který byl převeden z linek 651 a 636 a pojede nově závlekem přes místní části Rákovec a Žuchov dále přes Tichou do Frenštátu pod Radhoštěm. Tento spoj také nabídne přestup v zastávce Tichá,u Adamce na linku 637 dále do Kopřivnice.