Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Ukončení opatření - ptačí chřipka

Ukončení opatření - ptačí chřipkaVážení chovatelé,

povedlo se nám překonat těžké období výskytu ptačí chřipky v naší obci, kdy bylo zjištěno v naší obci ohnisko ptačí chřipky. Od 30.12.2022 platili přísná opatření, která skončila 30. 1. 2023. Je třeba si uvědomit, že ptačí chřipka je závažné virové onemocnění a pro většinu drůbeže má fatální následky, takže základ těchto opatření měl smysl.

Nejčastější dotaz občanů je na volný pohyb drůbeže. Proto upozorňuji, že i nadále platí celorepublikové nařízení, týkající se všech chovatelů drůbeže.  Stále platí, že pokud není možné drůbež držet uvnitř budovy, je možné ji ponechat venku, ale v omezeném prostoru tak, aby bylo zajištěno, že nepřijde do kontaktu s volně žijícími ptáky (zejména s vodním ptactvem). Krmivo a voda musí být umístěny v budovách anebo pod přístřešky. Stelivo, krmivo a voda musí být skladováno způsobem, aby se zabránilo kontaminaci trusem volně žijících ptáků.

 

Petr Tryščuk