Zastupitelstvo

XXIV. ZASEDÁNÍ

ZASTUPITELSTVA OBCE

KUNČICE POD ONDŘEJNÍKEM

SE BUDE KONAT

V PONDĚLÍ

13. PROSINCE OD 15:00

Zastupitelstvo obce se bude konat v zasedací místnosti obecního úřadu. 

 Vstup pouze za dodržení hygienických opatření. Podrobnosti na pozvánce

SRDEČNĚ ZVEME

POZVÁNKA A NÁVRH PROGRAMU ZDE

Novinky a pozvánky
Nejnovější fotografie
Partneři - odkazy
Nejnovější články
SněhulákFEST
SněhulákFEST je tu ZASE. Venku je krásná zima, ideální čas si postavit sněhuláka, a kdo...

Opakovaná výzva vlastníkům vozidel
Opakovaná výzva vlastníkům...

Dobročinné dopoledne již v sobotu 4.12.
Již zítra v sobotu 4.12. od 9-12 dobročinné dopoledne v nové knihovně, v přízemí obecního úřadu...

Tip na netradiční dárek
Máme pro Vás TIP na pěkný Vánoční dárek Jedná se o Přírodní sypané čaje z bylin a...

MUDr. Chovančík _ informace_ordinace uzavřena
Ordinační doba v ambulanci PL MUDr. Chovančíka...

Úvodní stránka > TJ Sokol

Rybolovná technika - Casting sport

Soustredeni juniorske reprezentace a MS juniorů Velké Pavlovice / Bratislava (Slovensko) 17. - 23. 7. 2017 pod vedením našeho Karla Světelského.

Video si prohlédněte zde:

https://youtu.be/erF1LRwwrfs

Vytvořil: Michaela Šebelová
Datum: 04.12.2017

Tělocvična u fotbalového hřiště

TJ Sokol Kunčice pod Ondřejníkem nabízí:

  • pronájem tělocvičny      

správce areálu: Bohumír Čajánek, tel: 732613776

předseda TJ: Vít Majerek, tel: 724172510

Tělocvična

Ceny za pronájem:

Tělocvična 250,-- Kč/hod.

Tělocvična uvnitř

Vytvořil: Martin Krkoška
Datum: 04.11.2017

Kunčický fotbal

Informace o současné činnosti fotbalistů se dozvíte zde.

Historie oddílu kopané v Kunčicích pod Ondřejníkem
Počátky fotbalové historie v Kunčicích p. O. se datují již od roku 1931. Dne 10.1. 1943 pak v klubovní místnosti v hostinci u p. Kišky došlo k založení Sportovního Klubu Kunčice p. O., pod jehož hlavičkou se kunčičtí fotbalisté začali zúčastňovat organizovaných soutěží. Prvním předsedou byl jednohlasně zvolen pan Rajmund Tabášek. Mezi další činovníky, kteří se podíleli v prvních letech na práci klubu byli Štěpán Kiška, Jaroslav Popelka, Eduard Štochel, Čeněk Šrubař, Miloš Klepáč, Bohuslav Tragan, Ladislav Lepka, Vojtěch Řezníček a další. Prvním klubovým kapitánem byl Bedřich Čunta. Další zajímavostí je, že v rámci klubu pracovaly i šachový a lyžařský odbor.

Zájemců o fotbal bylo tolik, že byly vytvořeny dvě mužstva mužů i mužstvo dorostenců. První mužstvo mužů začalo hrát mistrovství III. třídy Slezské fotbalové župy a nevedlo si vůbec špatně, v jarním kole skončilo jako nováček soutěže třetí a na podzim dokonce druhé!!! V roce 1946 se pak podařilo postoupit do II. třídy!

Další zajímavostí roku 1946 bylo, že skupina mladých hráčů (bratři Běčákové, bratři Molatové, Štochel, Dobiáš, Paseka, Šrubař, Maralík a další) na louce na statku p. Sovadiny si vytvořila klub pod názvem SK Stolová, odehráli několik přátelských zápasů, ovšem jejich nadšení zanedlouho opadlo a většina pak začala hrát za SK Kunčice.

Kunčice fotbal

Politické změny roku 1948 přinesly změny i do fotbalu, sportovní kluby již nemohly samostatně existovat, a proto v roce 1949 došlo k začlenění fotbalového oddílu do Sokolské jednoty a začala se tak odvíjet společná historie sokola a fotbalu v Kunčicích. SK Kunčice změnil název na Sokol Kunčice, pod kterým hraje dodnes. Ve stejném roce odstoupil z funkce předsedy p. Tabášek a nahradil ho nejstarší hráč p. Šajtar.

V roce 1950 se pak musel řešit problém s hřištěm, neboť p. Pavliska na jehož pozemku se do té doby hrálo, vypověděl smlouvu. Nové hřiště poskytl tehdejší MNV a za největšího pracanta kronikář označil p. Ladislava Babiše, který byl v následujících letech trenérem mužstva. V roce 1951 se podařilo postavit kabiny, do té doby se hráči museli převlékat pod širým nebem.

I když se v Kunčicích nikdy nehrály žádné vysoké soutěže, fotbal nikdy nezanikl. Jak to tak bývá, střídala se lepší období s horšími, z těch lepších bych chtěl připomenout postup dorostenců pod trenéry v roce 1988 a postup žáků v roce 1995 do krajských přeborů.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem bývalými i současným funkcionářům a trenérům, díky jejíchž nadšení a lásce k fotbalu by kunčický fotbal nebyl a také bychom chtěli poděkovat těm, kteří vedli kroniky, z nichž jsme čerpali pro tuto zprávu, byli to pánové Knapek, Mužík, Popelka, Tragan, Vaško, Molata, a Řezníček.

Vytvořil: Michaela Šebelová
Datum: 24.07.2017
Tisk aktuální strany