Novinky a pozvánky
Nejnovější fotografie
Odkazy
Nejnovější články
Tříkrálová sbírka 2020
Tříkrálová sbírka 2020 proběhla opět i v naší obci. V době od 1. do 14. ledna se celou...

Elektronická verze nového čísla obecních novin
Čeká Vás opět spousta zajímavostí ze života v naší obci. K dispozici

SENIOR TAXI - OZNÁMENÍ
Dne 14. února 2020 bude řidička SENIOR TAXI čerpat  řádnou dovolenou...

Z Kunčického čtyřlístku
                                            Z  ČINNOSTI TURISTICKÉHO SPOLKU KUNČICE P...

Noční požár chaty likvidovalo 5 jednotek hasičů
Pět jednotek hasičů zasahovalo na noci z pátku na sobotu v Kunčicích pod Ondřejníkem u požáru...

Úvodní stránka

Předpremiéra filmu o B7

Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život 

Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7.12. od 16.00 ve WoodAreně v obci Ostravice. 

Režisér Radim Grzybek, kameraman Aleš Nenička a producent Lukáš Havránek společně s produkcí filmu LANDSCAPE Films s.r.o., začali na díle pracovat už v roce 2016. Až v roce 2019 však úspěšná crowdfoundingová kampaň na platformě Startovač umožnila jeho dokončení. Ačkoli nikdo z dokumentaristů není členem organizátorského týmu samotného závodu, byla to opakovaná osobní zkušenost, která je přivedla k myšlence natočení celovečerního dokumentu v aktuální stopáži 52min. 

Samotný dokument se natáčel ve dvou ročnících: krom letošního ročníku také v deštivém roce 2017, ve kterém celý závod natáčelo dokonce 7 kameramanů. Dokument však v sobě obsahuje záběry i z dalších ročníků. Stěžejní část tvoří rozhovory se samotnými účastníky na trati, i v cíli. K historii závodu se v dokumentu také vyjadřuje organizátorský tým v čele se zakladatelem závodu Liborem Uhrem. Samotné dílo však nevznikalo ze zadání, ani v přímé spolupráci s týmem B7. 

Dokumentaristé své dílo budou přihlašovat i na outdoorové a cestovatelské festivaly, na kterých už v minulosti slavili se svými snímky úspěch, např. když Aleš Nenička získal 1.místo na Mezionárodním festivalu outdoorových filmů v kategorii horolezecký film za snímek Sevřené hrdlo na Gerlachu.  

Dokument nebude možné koupit na internetu ani např. na DVD. V roce 2020 bude možné jej určitě zhlédnout jednak v rámci filmových festivalů a dále v rámci promítání v menších kinech primárně ve větších městech ČR, sekundárně pak v menších městech a obcích. Příležitost tedy bude, ale nikde už asi nebude promítání tak velké a s takovou atmosférou jako 7.12. na Ostravici. 

Kdy: 7.12.2019 od 16.00 (promítání od 17.00) - Kde: WoodArena, areál Na Pile v Ostravici, Ostravice 292 - Událost předpremiéry na FB: https://www.facebook.com/events/2191617971098813/

FB stránka samotného dokumentu: https://www.facebook.com/dokumentB7/ - Pozvánka : https://vimeo.com/372833267 - Trailer: https://vimeo.com/373078615  

Tisk aktuální strany