Novinky a pozvánky
Nejnovější fotografie
Odkazy
Nejnovější články
Informace pro pacienty MUDr. Chovančíka
Ordinační doba v ambulanci PL MUDr. Chovančíka od 10.10. - 12.10.2018: ST 10.10.2018   ...

Elektronická verze nového čísla obecních novin
Čeká Vás opět spousta zajímavostí ze života v naší obci. K dispozici

Kalendárium akcí v obci
Akce, které nás čekají v blízké době:

Výsledky voleb do zastupitelstva obce Kunčice p.O.
Výsledky voleb do zastupitelstva obce Kunčice pod Ondřejníkem konaných ve dnech 5.10.-6.10.2018...

Vlaková výluka 03.10.-10.10.2018
Vážení cestující, provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že ve...

Úvodní stránka

Forenzní značení kol

Informujeme občany, že i v letošním roce budou moci využít bezplatného tzv. "forenzního" značení jízdních kol - jedná se o prevenci proti odcizení.

V naší obci POUZE JEDEN TERMÍN - sobota  2. června (8:30-12) . Pouze za příznivého počasí, u garáží před obecním úřadem.

termín je možno si rezervovat zde:

http://mikroregion.reservanto.cz/

 

Forenzní identifikační značení (FIZ), nazýváno také syntetická DNA, je metoda ochrany majetku, která má především preventivní účinky. Samotné FIZ je složeno z roztoku lepidla a mikroteček s unikátním identifikačním kódem. Mikrotečky jsou tak malé, že nejsou pouhým okem viditelné a celý roztok je po zaschnutí na předmětu navíc průhledný. Označená místa ani mikrotečky tak nejsou vidět.  Značení je velmi odolné jak proti povětrnostním vlivům, tak také proti mechanickému poškození.  Výhodou této metody je, že nepoškozuje předmět, na který je roztok nanášen. Metoda má především preventivní účinky, pachatel je často od krádeže odrazen již varovnou samolepkou, která se při značení na předmět nalepí. Odolnost značení proti poškození znemožňuje další používání odcizených předmětů a evidence předmětů v národním registru zvyšuje riziko dopadení pachatele a omezuje prodej odcizených předmětů. Značení jednoho kola trvá zhruba 10 minut. Roztok je nutné nanášet na čistá místa, proto je nezbytně nutné kolo před značením řádně očistit, a to i na místech hůře dostupných (spodní část rámu, všechny sváry atd.). Značení je zdarma. S sebou je nutné vzít důkladně očištěné pojízdné jízdní kolo, občanský průkaz a doklad o nabytí (např. účtenku, fakturu, záruční list apod.), popř. je možné na místě vyplnit čestné prohlášení o nabytí. Prosíme občany, aby k označení jízdních kol nevozili kola nepojízdná, zastaralá nebo poškozená, značení těchto kol je zbytečné a nákladné.

 

 

 

 

 

Tisk aktuální strany